Rīgas derbijā – bez vārtu guvumiem, viss izšķirsies Daugavpilī

1 novembris 2021

Optibet Virslīgas 27. kārtas ietvaros Rīgas derbijā RFS un “Riga FC” nospēlēja bez vārtu guvumiem, tādējādi zelta liktenis izšķirsies pēc nedēļas 6. novembrī Daugavpilī. 

Rīgas derbiji vienmēr ir īpaši, taču spēle bija vēl īpašāka, jo uzvaras gadījumā RFS pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē varēja nodrošinā Latvijas čempionu titulu. Neskatoties uz rezultātu, viss joprojām ir RFS rokās – jāuzvar Daugavpilī pēdējā kārtā un lielais mērķis būs sasniegts, neskatoties uz rezultātu “Riga FC” un “Valmiera FC” spēlē.

Arī šajā spēlē RFS nevarēja palīdzēt aizsardzības balsts Žiga Lipuščeks, kuram pievienojās savainotais Arturs Piks. Tikmēr ārpus pieteikuma šoreiz palika Sedriks Kouadio, kura vietu ieņēma Marko Regža.

Labākā iespēja pirmajā puslaikā RFS radās jau spēles trešajā minūtē, kad vārtu tuvumā pēc labas izspēles ar bumbu nonāca Artūrs Zjuzins, taču viņa sitiens pēdējā brīdī tika bloķēts. Lai arī tieši RFS vairāk kontrolēja bumbu, kopumā pirmā mača daļa nebija īpaši skatāma. “Riga FC” koncentrējās spēlei aizsardzībā un gaidīja iespējas ātrai pārejai uzbrukumos, tikmēr RFS pozicionālajā spēlē ar momentu veidošanu neveicās.

Jāizceļ moments pirmā puslaika izskaņā, kad ar roku soda laukumā nospēlēja “Riga FC” aizsargs Aksels Andersons, taču tiesnesis nolēma 11 metru soda sitienu nepiešķirt. Vienā no situācijām gan ļoti tuvu vārtiem bija arī pretinieki, taču pēc stūra sitiena viņu spēcīgu sitienu ar galvu atvairīja Vītauts Čerņausks.

Krietni aktīvāk RFS iesāka otro puslaiku. Jau pēc pāris minūtēm ar galvu pēc piespēles no labās malas vien centimetrus gar vārtiem sita Andrejs Iličs. Bīstamas bija arī vairākas standartsituācijas, bet no soda laukuma robežas vārtsargam virsū sita Leonels Strumija. Nedaudz vēlāk Emersons ar galvu netrāpīja vārtos.

75. minūtē “Riga FC” palika mazākumā. Ar roku Darko Micevskim kaklā trāpīja Armands Pētersons, par ko saņēma dzelteno kartīti. Aizsargs nebija apmierināts ar tiesneša lēmumu un drīz vien saņēma arī otro brīdinājumu. 86. minūtē emocijas laukumā turpināja uguņot – šoreiz otro brīdinājumu par pārkāpumu izpelnījās Veslijs, bet par došanos laukumā un emocijām no tehniskās zonas tika izraidīts arī kluba izpilddirektors Romāns Lajuks.

Neskatoties uz divu spēlētāju pārsvaru, atlikušajā laikā RFS tā arī nevienu īstu vārtu gūšanas iespēju neizdevās izveidot, mačam noslēdzoties neizšķirti 0:0.

Spēles protokols, gaita, statistika, saistītie video un foto materiāli ērti vienuviet atrodami ŠEIT.

Video: