Rīgas derbijs ceturto reizi sezonā noslēdzas neizšķirti

19 septembris 2023

Sestdien “LNK Sporta Parkā” norisinājās ceturtais lielais Rīgas derbijs šajā sezonā. Līdzīgi kā iepriekšējās savstarpējās tikšanās, arī šoreiz derbijs ar “Riga FC” noslēdzās neizšķirti 0:0. Turnīra tabulā RFS turpina pakaļdzīšanos, jo “Riga FC” saglabāja trīs punktu pārsvaru. 

Visas biļetes uz vienu no svarīgākajām spēlēm cīņā par 2023. gada Virslīgas titulu tika izpārdotas un maču klātienē “LNK Sporta Parkā” vēroja vairāk kā 1 000 skatītāju. Spēles vērienu iezīmēja ne tikai lielā apmeklētība, bet arī poļu tiesneši, kuri tika piesaistīti spēles tiesāšanai, un VAR (video atkārtojumu sistēmas) klātbūtne.

RFS spēli ievadīja ar uzbrūkošu futbolu, kas rezultējās ar lielisku momentu jau pašā spēles sākumā, kad Adama Marhijeva sitiens pēc Ismaela piespēles lidoja virs vārtiem. 20. minūtē Jānis Ikaunieks individuāli nogādāja bumbu no laukuma centra līdz soda laukuma robežai un izdarīja sitienu, kuru Rihards Matrevics spēja atvairīt.

Gan pirmā puslaika izskaņā, gan otrajā puslaikā RFS turpināja veidot vārtu gūšanas iespējas, taču momentu realizācija piekliboja. 70. minūtē Emersons kreisajā soda laukuma malā veiksmīgi apspēlēja pretspēlētāju, ielauzās soda laukumā, taču no šaura leņķa sita mazliet neprecīzi.

Pēc Petra Mareša centrējuma 76. minūtē pretinieku soda laukumā izveidojās burzma, kas vainagojās ar vārtu guvumu Herdi Prengas izpildījumā. Tomēr RFS līdzjutēju un komandas gaviles pārtrauca VAR iejaukšanās, kas palīdzēja noteikt dažu centimetru aizmugures stāvokli un neieskatīt vārtu guvumu.

Pēc vārtu atcelšanas RFS turpināja cīņu, laukumā laižot Darko Lemajiču, taču situāciju sarežģīja otrā dzeltenā kartīte, ko kompensācijas laikā saņēma Žiga Lipuščeks. Neskatoties uz palikšanu mazākumā, vārtu gūšanas epizode mača galotnē vēl radās, bet uz maiņu devušais Darko Lemajičs to nespēja realizēt, spēli noslēdzot ar bezvārtu neizšķirtu.

Spēles detalizēta statistika un foto galerija pieejami ŠEIT.

Nākamo spēli RFS aizvadīs jau trešdien, 20. septembrī, kad Latvijas kausa pusfinālā viesos spēkosimies ar FK “Tukums 2000/Telms”.

Informāciju sagatavoja: Ervīns Vozgiļevičs

Video: