Šovakar Edinburgā spēle ar “Hearts”

27 oktobris 2022

Jau šovakar plkst. 22.00 pēc Latvijas laika Edinburgas “Tynecastle Park” stadionā aizvadīsim īpaši svarīgu UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīra spēli ar vietējo “Hearts”. Uzvara pār Skotijas klubu, iespējams, saglabātu iespējas iekļūt nākamajā kārtā. 

A grupā situācija ir ļoti saspringta. Ar 10 punktiem vietu nākamajā kārtā ir garantējusi tikai Stambulas “Basaksehir”, tikmēr Itālijas “Fiorentina” (7 punkti), “Hearts” (3 punkti) un RFS (2 punkti) turpina cīņu par otro ceļazīmi. Matemātika ir ļoti vienkārša. RFS šovakar ir jāuzvar un jācer, ka “Fiorentina” zaudēs vai cīnīsies neizšķirti ar “Basaksehir”. Šāds scenārijs nozīmētu, ka otrās vietas liktenis izšķirsies Rīgā 3. novembrī savstarpējā spēlē ar Itālijas klubu.

RFS grupu turnīrā pārsteidza cīnoties neizšķirti viesos ar “Fiorentina” (1:1) un mājās ar “Basaksehir” (0:0). Tikmēr “Hearts” vienīgie punkti izcīnīti atklātā un ļoti līdzvērtīgā spēlē ar RFS, kurā skoti Rīgā bija pārāki ar 2:0 labāk izmantojot savas iespējas. Neskatoties uz to, vārtu bilance krietni labāka ir RFS. Attiecīgi -5 un -9.

“Iespēja spēlēt pilnu tribīņu priekšā šādā stadionā uz ļoti laba laukuma ir privilēģija, kuru esam nopelnījuši ar savu sniegumu Eirokausos šosezon. Pirmajā spēlē Rīgā uzvarēt varēja abas komandas, taču atšķirībā no pretiniekiem mēs nespējām realizēt savus momentus. “Hearts” ir ļoti laba komanda un viņus šovakar atbalstīs gandrīz 20 000 skatītāju, taču mūsu mērķis ir viens – uzvara. Esam sagatavojuši spēles plānu, ļoti labi pazīstam savus pretiniekus, un darīsim visu, lai parādītu labu futbolu,” – pirmsspēles preses konferencē runāja RFS galvenais treneris Viktors Morozs.

“Saprotam, ka šī spēle ir ļoti svarīga. Mūsu klubam spēlēt uz lielās Eiropas skatuves ir lieliska pieredze, taču jau pierādījām, ka grupu turnīrā vēlamies ne tikai iegūt pieredzi, bet arī būt konkurētspējīgi. Protams, būs ļoti sarežģīti, jo “Hearts” ir lieliska komanda, kas mājās spēlē īpaši labi, tomēr mums šādā atmosfērā spēlēt būs vēl lielāka motivācija. Izbaudīsim mirkli un mēģināsim iepriecināt savus līdzjutējus,” – apgalvoja kapteinis Tomašs Šimkovičs.

RFS ceļojuma un pirmsspēles treniņa foto galerijas atrodamas ŠEIT. Spēles tiešraide no plkst. 21.30 ar sarunu studijā un karstām intervijām būs vērojama Viaplay platformā. Mača sākums plkst. 22.00.

3. Novembrī Rīgā “Skonto” stadionā uzņemsim slaveno Itālijas klubu “Fiorentina”. Palikušas pēdējās biļetes. Tās pieejamas ŠEIT.

Video: