Šovakar – īpaša spēle turpinot cīņu par sapni

4 augusts 2022

Jau šovakar plkst. 19.00 Daugavas stadionā Rīgā Latvijas čempionvienība RFS aizvadīs vienu no svarīgākajām spēlēm kluba vēsturē. UEFA Eiropas Konferences līgas 3. kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā rīdzinieki uzņems Maltas čempioni “Hibernians”. 

Eirokausu kampaņu RFS sāka debitējot UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā, kur viesos Somijas čempionei HJK piekāpās ar 0:1, bet mājās uzvarēja ar 2:1, dramatiski zaudējot 11 metru sitienu sērijā. Pateicoties veiksmīgai izlozei otrajā UEFA Eiropas Konferences līgas kārtā RFS nebija jāspēlē automātiski kvalificējoties trešajai kārtai.

Šīvakara Latvijas kluba pretinieki “Hibernians” arī Eirokausu sezonu iesāka Čempionu līgā, kur viesos ar 0:3 piekāpās “Shamrock Rovers”, bet mājās cīnījās neizšķirti 0:0. Turpinājumā “Hibernians” otrajā Konferences līgas kārtā tikās ar Igaunijas čempioni “Levadia”, kuru mājās pārspēja ar 3:2, bet izbraukumā nospēlēja neizšķirti 1:1.

“Hibernians” Latvijā spēlēja arī pagājušajā gadā. Toreiz arī Konferences līgas 3. kvalifikācijas kārtā izloze Maltas komandu saveda vienā pārī ar “Riga FC”. Latvijas galvaspilsētā Maltas klubs bija pārāks ar 1:0, taču savās mājās dramatiskā, emocijām un diskvalifikācijām bagātā spēlē pagarinājumā piekāpās ar 1:4.

RFS un “Hibernians” pāra uzvarētājs par vietu grupu turnīrā “play-off” kārtā tiksies ar Šveices “Zurich” un “Linfield” pāra zaudētāju.

RFS šobrīd ieņem otro vietu Virslīgas turnīrā, bet pirms pāris dienām viesos Tukumā ar 2:0 pārspēja “Tukums 2000/Telms” komandu. Tikmēr Maltas čempionātā šobrīd ir starpsezona. Interesanti, ka RFS pretinieki Rīgā ieradās jau nedēļas nogalē no Tallinas.

Vakar abas komandas “Daugavas” stadionā aizvadīja pirmsspēles treniņus. Preses konferencē savas domas izteica RFS galvenais treneris Viktors Morozs un pieredzējušais pussargs Artūrs Zjuzins.

“Ļoti atbildīgi gatavojamies šai spēlei. Šis ir ļoti svarīgs mačs. Par kaut kādu pretinieka nenovērtēšanu nevar būt ne runas. Bijām Tallinā un redzējām “Hibernians” izšķirošo spēli ar “Levadia”. Tā ir komanda, kas spēlē specifisku futbolu, tādā stilā spēlējošu komandu Virslīgas čempionātā nav, taču būsim tam gatavi. Bīstams un fiziski spēcīgs pretinieks. Diemžēl sastāvā mums būs arī daži iztrūkumi, taču esmu pārliecināts, ka pārējie puiši izdarīs savu darbu” – runāja Viktors Morozs.

“Es izbaudu ne tikai lielās spēles, bet jebkuru maču, kurā varu spēlēt un esmu vesels. Protams, tādi mači kā šovakar ir īpaši. Katrs spēlētājs vēlas piedalīties Eirokausos un cīnīties par vietu grupu turnīrā. Nedomāju par to, kas ir pāra favorīti, mums vienkārši jāiet laukumā un jāspēlē savs futbols. Protams, zināma atbildība mums ir, taču galvenais spēlēt tā, kā mēs to varam. Ceru, ka kopā ar līdzjutējiem mums izdosies sasniegt savu mērķi” – tā Artūrs Zjuzins.

Spēle starp RFS un “Hibernians” šovakar sāksies plkst. 19.00. Biļetes uz spēli ir pieejamas www.fkrfs.lv/biletes. Aicinām stadionā ierasties laicīgi, jo pie ieejas var veidoties rindas. Skatītāju ērtībai būs četri ēdināšanas punkti, kā arī atribūtikas un spēlētāju kartiņu teltis. Uz tikšanos!

 

Video: