Trešo gadu pēc kārtas spēlēsim Latvijas kausa finālā

21 septembris 2023

Trešdienas pēcpusdienā RFS nodrošināja vietu Latvijas kausa finālā, pusfināla mačā ar 3:1 viesos pārspējot “Tukums 2000/Telms” komandu. Latvijas kausa finālā RFS spēlēs jau trešo gadu pēc kārtas. 

Nepietiekamā apgaismojuma dēļ Tukuma pilsētas stadionā spēle norisinājās dienas vidū. Pēc lielā Rīgas derbija šajā spēlē nepiedalījās Emersons, savukārt Herdi Prenga, Adams Marhijevs un Roberts Savaļnieks spēli iesāka rezervē. Viņu vietā laukumā nāca Vitālijs Jagodinskis, Vladislasvs Sorokins, Artūrs Zjuzins un Sedriks Kuadio.

Kā jau ierasts, RFS spēli iesāka ar aktīviem uzbrukumiem. Jau spēles pirmajās minūtēs gan Sedrikam Kuadio, gan Stefanam Paničam bija labas iespējas gūt vārtus, taču savu izdevību pirmais 17. minūtē izmantoja Ismaels. Žiga Lipuščeks sita ar galvu, mājinieku vārtsargs bumbu atvairīja, bet pie tās pirmais piesteidzās Ismaels, jaudīgi to raidot vārtos (1:0).

RFS prieki gan bija īsi. Jau pēc neilga brīža laukuma saimnieki izspēlēja labu kombināciju pēc kuras ar Artūra Krancmaņa sitienu Jevgenijs Nerugals tika galā, taču tieši A.Krancmanis pirmais bija pie atvairītās bumbas, to no asa leņķa sūtot vārtos (1:1). Puslaika turpinājumā bīstamas iespējas palielināt pārsvaru neradās, ar dažiem pusmomentiem noslēdzot pirmo spēles daļu.

58. minūtē Petrs Marešs nogādāja bumbu līdz Ismaelam, kurš, atrodoties soda laukumā, spēja to atspēlēt Adamam Marhijevam, un somu leģionārs izvirzīja vadībā RFS (2:1). Pēc četrām minūtēm pārsvars kļuva vēl lielāks, kad veicot piespēli soda laukumā, bumba no pretinieku spēlētāja veiksmīgi atlēca tieši Kuadio, kuram atlika no ērtas pozīcijas gūt vēl vienus vārtus (3:1).

Pēc pārsvara palielināšanas laukumā tika sūtīts Dmitrijs Zelenkovs, Darko Lemajičs un Gļebs Žaleiko. Tieši uz maiņu nākušie spēlētāji izveidoja vēl pāris momentus spēles izskaņā. Sākumā G.Žaleiko trāpīja pa vārtu konstrukciju pēc D.Lemajiča piespēles, neizmantojot iespēju gūt pirmos vārtus RFS rindās. Vēlāk D.Lemajičs lieliskā vārtu gūšanas pozīcijā atrada D.Zelenkovu, kurš nespēja pārspēt vārtsargu, spēles rezultātu atstājot nemainīgu – 3:1.

Spēles detalizēta statistika un foto galerija pieejami ŠEIT.

Latvijas kausa finālā skatītājus jau piekto reizi šosezon priecēs Rīgas derbijs starp RFS un “Riga FC”.

RFS “LNK Sporta Parkā” atgriezīsies 30. septembrī, kad Virslīgas spēlē uzņems “Liepāju”, bet jau šo sestdien viesos sagaida spēle ar FS “Jelgavu”. Biļetes uz spēli pret FK “Liepāju” pieejamas spiežot ŠEIT. Iepriekšpārdošanā tās ir lētākas.

Gregors Spricis

Ervīns Vozgiļevičs

Video: