UEFA Eiropas Konferenču līgā tiksimies ar Fēru salu “Kl Klaksvik”

15 jūnijs 2021

UEFA Eiropas Konferenču līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā RFS tiksies ar Fēru salu “Kl Klaksvik”. Pirmā spēle 8. jūlijā norisināsies mājās, bet 15. jūlijā spēlēsim izbraukumā. 

Plānots, ka mājas spēli aizvadīsim “Slokas” stadionā Jūrmalā.

Fēru salu komanda “Kl Klaksvik” vietējā čempionātā ir triumfējusi 18 (!) reizes, bet kausu izcīnīja 6 reizes. Šobrīd “Kl Klaksvik” atrodas pārliecinošā čempionāta vadībā, tuvākos konkurentus pēc 13 spēlēm apsteidzot par 12 punktiem, lai gan aizvadītajā sezonā ieņēma vien trešo vietu.

“Kl Klaksvik” sastāvu “Transfermarkt” platforma šobrīd novērtē ar 2.22 miljoniem eiro, taču šie skaitļi neatspoguļo to, cik šis pretinieks ir bīstams. Pagājušajā gadā “Kl Klaksvik” pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē iekļuva UEFA Eiropas līgas “play-off” kārtā, kur gan ar 1:3 piekāpās Īrijas “Dundalk”. Šī spēle tiek uzskatīta par nozīmīgāko starptautisko maču Fēru salu vēsturē un to vēroja 70% pilsētas iedzīvotāju. Vērts pieminēt, ka 3. kvalifikācijas kārtā “Kl Klaksvik” ar 6:1 sagrāva Gruzijas klubu “Dinamo”.

Pēdējos gados divas reizes krustojušies “Kl Klaksvik” un Lietuvas klubu ceļi. 2018. – 2019. gada sezonā UEFA Eiropas līgas pirmajā kārtā Viļņas “Žalgiris” ļoti smagā cīņā bija pārāks ar 1:1 un 2:1, tikmēr 2019. – 2020. gada sezonā “Kl Klaksvik” divu spēļu summā no Eirokausiem izmeta “Riteriai” vienību (0:0 un 1:1).