Uzvara derbijā nodrošina vietu Latvijas kausa finālā!

20 septembris 2021

RFS futbola klubs spēlēs 2021. gada Latvijas kausa finālā! Tas kļuva skaidrs pēc pusfināla spēles svētdien Jāņa Skredeļa stadionā, kur RFS ar 3:1 pagarinājumā apliecināja savu pārākumu Rīgas derbijā pār “Riga FC”. Šī bija jau sestā RFS uzvara pilsētas derbijā pēc kārtas!

Spēli RFS iesāka ļoti neierastā sastāvā. Salīdzinot ar maču Valmierā, pamatsastāvā palika tikai trīs spēlētāji: Žiga Lipuščeks, Petrs Marešs un Tomislavs Šāričs. Neskatoties uz to, Viktora Moroza vadītā komanda jau no pirmajām spēles minūtēm dominēja laukumā un ar agresīvu presingu regulāri piespieda pretiniekus kļūdīties.

Jau piektajā minūtē pēc Sedrika Kouadio piespēles no kreisās malas soda laukumā pēc kontakta ar pretinieku nokrita Deniss Rakels, taču tiesnesis uzskatīja, ka aizsargs vispirms nospēlēja bumbā.

16. minūtē Lukass Villela no kreisās malas piespēlēja soda laukumā, taču Andrejs Iličs to kritienā raidīja vārtiem garām. Vien divas minūtes vēlāk ļoti tuvu vārtu guvumam bija Darko Micevskis. Pēc elegantas S. Kouadio piespēles viņš no gaisa bumbu spēcīgi raidīja vārtu rāmī, bet savā vietā bija Roberts Ozols.

Arī turpinājumā bīstamus uzbrukumus veidoja tikai RFS. 30. minūtē Deniss Rakels saņēma bumbu soda laukuma labajā malā un to piespēlēja uz soda laukuma centru S. Kouadio, kurš gan ideālu iespēju neizmantoja, sitot bumbu pāri vārtiem.

Puslaika noslēgumā gan divus sitienus beidzot izdevās veikt arī “Riga FC”. Vispirms pēc piespēles no kreisās malas Vladimirs Kamešs netrāpīja vārtos, bet dažas minūtes vēlāk tieši viņš sita no tālienes, taču atkal neprecīzi.

Otrā puslaika sākums RFS gan nepadevās tik labs. Vispirms pēc viesu stūra sitiena Andrejs Iličs izsita bumbu praktiski no vārtu līnijas, bet 62. minūtē pēc stūra sitiena neglāba neviens. Kļūda standartsituācijā noslēdzās ar Kamilo Saiza sitienu tukšos vārtos no dažu metru attāluma (0:1). Interesanti, ka minūti pirms vārtu guvuma RFS veica četrkāršo maiņu.

Pretinieku prieki gan nebija ilgi. 74. minūtē Petrs Marešs veica centrējumu no kreisās malas, soda laukumā bumbu neveiksmīgi sev priekšā atsita Antons Kurakins, bet uz maiņu nākušais Tomašs Šimkovičs ar vienu pieskārienu bumbu eleganti raidīja vārtu kreisajā stūrī (1:1). Šādi arī noslēdzās pamatlaiks. Pēdējās minūtēs soda laukumā tika nogāzts Renārs Varslavāns, taču tiesnesis uzskatīja, ka pārkāpuma tajā situācijā nebija.

Pirmajā pagarinājumā katrai no komandām bija pa vienai labai iespējai. RFS rindās pēc D. Micevska piespēles vārtos netrāpīja T. Šimkovičs, tikmēr “Riga FC” sastāvā lielisku iespēju neizmantoja Krapuhins, kurš ar galvu sita vārtiem garām. Tomēr visi svarīgākie notikumi norisinājās tieši otrajā pagarinājumā.

Spēles 108. minūtē pie gala līnijas Kevins Frīzenbihlers cīņā atņēma bumbu Ivanam Paurēvičam, piespēlēja to D. Micevskim, bet pēc viņa piespēles ar galvu 2:1 panāca debitants A. Iličs! Pēc šī momenta RFS sāka vārtu svinības, tikmēr pretinieki nebija apmierināti ar tiesneša darbībām, par ko drīz vien palika desmit spēlētāju sastāvā.

Atlikušajā laikā RFS ļoti pārliecinoši dominēja laukumā. Vienā no epizodēm no izcilas situācijas vārtu rāmī netrāpīja L. Strumija, taču brīdi vēlāk trešie vārti tomēr tika gūti. K. Frīzenbihlers no asa leņķa panāca 3:1, nodrošinot RFS vietu Latvijas kausa finālā!

Spēles protokols, satistika, saistītie foto un video materiāli ērti vienuviet atrodami spiežot ŠEIT.