Uzvara pār “Daugavpili” ļauj saasināt cīņu par titulu

31 oktobris 2023

Svētdienas vakarā “LNK Sporta Parkā” RFS 34. kārtas spēlē ar rezultātu 3:1 (1:1) izcīnīja uzvaru pār BFC “Daugavpils”. Vārtus guva Emersons, Artūrs Zjuzins un Roberts Savaļnieks. 

Pēc konkurentu “Riga FC” neizšķirta pret Virslīgas pastarīti “Supernovu” (1:1), RFS bija lieliska iespēja uzvaras gadījumā turnīra tabulā samazināt starpību līdz vienam punktam. Šo iespēju Viktora Moroza trenētā komanda pārliecinoši izmantoja, saasinot cīņu par titulu.

Šajā spēlē pēc ilgākas pauzes starta vienpadsmitniekā atgriezās Pāvels Šteinbors, Vladislavs Sorokins, Mārcis Ošs un Emersons. Atšķirībā no kausa fināla, šoreiz RFS spēli iesāka ar diviem centra aizsargiem.

RFS spēli uzsāka aktīvi un jau pirmajā minūtē Emersons pēc Jāņa Ikaunieka piespēles izvirzīja komandu vadībā, dodot iespēju skatītājiem pirmo reizi Baltijas valstu futbola vēsturē aplūkot gaismu šovu, ko nodrošināja nesen uzstādītā modernākā apgaismojuma sistēma Baltijā. Vārtu guvums neapstādināja komandu un momenti pie pretinieku vārtiem turpināja veidoties. Pilnīgi pretēji spēles gaitai un loģikai 19. minūtē bumba ļoti neveiksmīgi skāra Adama Marhijeva roku un tika piešķirts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Jaroslavs Haruštaks, izlīdzinot rezultātu – 1:1.

Lai gan turpinājumā RFS spiediens nerima, pirmais spēles nogrieznis noslēdzās neizšķirti 1:1. Otrajā puslaikā Dragoljuba Saviča vietā laukumā devās Artūrs Zjuzins, un šīs izmaiņas uzreiz deva augļus – 49. minūtē R. Savaļnieka stūra sitienu pagarināja J. Ikaunieks, bet A. Zjuzins spēja gaisā lidojošu bumbu ar kāju no metra raidīt vārtos– 2:1.

62. minūtē Emersons ar asu izrāvienu izprovocēja noteikumu pārkāpumu, kas atstāja daugavpiliešus mazākumā, turklāt komandai nopelnīja tiešo brīvsitienu.

Tuvojoties spēles beigām, daži pusmomenti radās arī pretiniekiem, taču sarežģītākos sitienus spēja atvairīt P. Šteinbors.

Spēles galotnē piešķirtā tiešā brīvsitiena rezultātā R. Savaļņieks izpildīja centrējumu, kas izrādījās ļoti neērti uztverams ne tikai RFS uzbrucējiem, bet arī pretinieku vārtsargam, tāpēc bumba, neaizskarot nevienu, atrada ceļu vārtos – 3:1

RFS pēc uzvaras pār BFC “Daugavpils” samazināja starpību tabulā no “Riga FC” līdz vienam punktam. Turpinot cīņu par titulu, nākamo spēli komanda aizvadīs 5. novembrī, kad izbraukumā spēkosies ar Salaspils “Super Novu”.

Spēles foto galeriju un detalizētu statistiku meklē ŠEIT.

Video: