V. Morozs: “Puiši aizvadīja perfektu spēli”

23 jūlijs 2021

Pēc RFS komandas iespaidīgās uzvaras ar 3:0 pret Ungārijas vicečempioni “Puskas Akademia”, preses konferencē galvenais treneris Viktors Morozs slavēja savu puišu sniegumu, taču atzina, ka eiforijai pamata nav, jo atbildes spēlē būs ļoti grūti. 

“Ja atceraties, pēc gūtajiem vārtiem viņi ātri panāca izlīdzinājumu, taču aizmugures dēļ vārtu guvums netika ieskaitīts. Tajā brīdī viss varēja mainīties. Galvenais bija neskatoties uz rezultātu spēlēt tā, it kā rezultāts būtu 0:0 un pieturēties pie mūsu spēles plāna. Saprotam, ka vēl notiks atbildes spēle, kurā arī būs jācīnās līdz pēdējām minūtēm,” – runu preses konferencē iesāka V. Morozs.

“Pretinieka lielākie trumpji ir ātrums. To akcentējām un pie tā piestrādājām. Galvenais bija neļaut viņiem skriet savā laukuma pusē, neatstāt brīvās zonas. Ja viņiem tas izdosies, bija svarīgi, lai zonas būtu nevis centrā, bet tikai sānos. Šodien tas ļoti labi izdevās, arī aizsardzībā spēlētāji darbojās ļoti kvalitatīvi.

Kāpēc veicu divas izmaiņas pamatsastāvā? Vladislavs Sorokins ir rotācijas spēlētājs, kurš ir vienmēr gatavs doties laukumā un mums palīdzēt. Salīdzinot ar Petru Marešu, viņš ir disciplinētāks aizsardzībā. Zinājām, ka viņu labais pussargs ir ļoti ātrs un brīžos, kad viņi aizsargājas, paliek bīstamā zonā. Tieši tādēļ savu spēli ar bumbu veidojām bez V. Sorokina uzbrukumā. Galvenais bija balanss tad, kad esam ar bumbu. V. Sorokins to dara labāk par P. Marešu.

Runājot par Kevinu Frīsenbihleru, viņš ar komandu kopā ir mēnesi, pamazām uzņem formu, turklāt Artūrs Zjuzins Fēru salās iedzīvojās savainojumā. Kevinam ir kvalitāte, to viņš nodemonstrēja arī šajā spēlē,” – sastāva izmaiņas detalizēti komentēja treneris.

Tikmēr uz ungāru žurnālista jautājumu par to, vai šī ir karjeras lielākā uzvara, RFS stūrmanis atbildēja noraidoši: “Lielākās uzvaras ir tad, kad izcīni titulus. Par šo spēli titulu neviens nedos. Man svarīgāka bija uzvara ar BFC “Daugavpils” Latvijas pēc spēka otrajā līgā,” – smaidot runāja viņš.

Neskatoties uz iekrāto trīs vārtu pārsvaru, V. Morozs neuzskata, ka šajā sērijā viss jau ir skaidrs: “Es domāju, ka mūsu pretinieki gaidīja vieglāku spēli. Tagad viņi zina, ko no mums var sagaidīt. Esmu pārliecināts, ka izbraukumā būs ļoti, ļoti grūti, taču svarīgas uzvaras un panākumi nekad nenāk viegli. Turpināsim strādāt un gatavoties.”

Atbildes spēle starp RFS un “Puskas Akademia” jau 29. jūlijā norisināsies Ungārijā.

Video: