A.Šestjuks pēdējās minūtēs izrauj neizšķirtu pret “Alania”

17 februāris 2022

Latvijas čempionvienība RFS ceturtdien Turcijā aizvadīja savu otro pārbaudes spēli. Šoreiz RFS tikās ar vienu no Krievijas pēc spēka otrās līgas līderēm “Alania”. Mačs noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:1), bet izlīdzinājuma vārtus Aleksandrs Šestjuks guva jau kompensācijas laikā.

Spēles pirmajā puslaikā kopumā saturīgāku sniegumu parādīja RFS, taču vienīgos vārtus 11. minūtē guva tieši “Alania”. Rīdzinieki kļūdījās aizsardzībā un pēc tālas piespēles Gurcijevs nonāca vienatnē pret vārtsargu un savu iespēju izmantoja (0:1).

RFS mača pirmajā daļa bieži uzbruka caur kreiso malu, kur spēlēja Emīls Birka un Renārs Varslavāns. Vienā no situācijām puslaika vidusdaļā tieši R. Varslavāns tika nogāzts soda laukumā, taču tiesnesis nepiešķīra 11 metru soda sitienu. Tuvu vārtu guvumam spēles pirmajā pusē divas reizes bija C. Kouadio. Pirmajā situācijā pēc Kevina Frīzenbihlera piespēles viņa sitienu atvairīja vārtsargs, bet otrajā momentā no samērā tuvas distances viņš sita pāri vārtiem.

Iespēja panākt izlīdzinājumu bija arī Tomislavam Šāričam, taču viņa tehnisks sitiens no soda laukuma robežas lidoja nedaudz gar labo vārtu stabu. Jāatzīmē, ka šo momentu RFS izveidoja labi presingojot pretiniekus viņu laukuma pusē un šādi pārņemot bumbu.

Otrajā puslaikā RFS laukumā devās pavisam citā virknējumā. No pamatsastāva laukumā palika tikai Alfuseinijs Džata un Karolis Uzela. Divas reizes spēles otrajā pusē RFS no vārtu guvuma elegantos lēcienos glāba Sergejs Vilkovs, taču ļoti labi momenti bija arī rīdziniekiem. Spēle īpaši atvērās noslēdzošajās desmit minūtēs. Vispirms pēc piespēles no malas nedaudz garām vārtiem ar galvu sita Valerijs Lizunovs.

Mirkli vēlāk vienatnē pret vārtsargu nonāca A. Šestjuks, taču vārtsargs komandu glāba, turklāt tiesnesis fiksēja aizmuguri. Vien dažas minūtes vēlāk baltkrievs soda laukumā skaisti nomānīja divus aizsargus un bīstami sita vārtu labajā stūrī, taču lielisku reakciju demonstrēja jaunais “Alania” vārtsargs.

RFS turpināja spiest un neizšķirtu panāca 90. minūtē. Labajā malā bumbu saņēma V. Lizunovs, kurš to piespēlēja soda laukuma centrā, kur to ar otro pieskārienu tehniski vārtos raidīja A. Šestjuks (1:1). Šādi spēle arī noslēdzās.

RFS pamatsastāvs: V.Černiauskas, E.Birka, Ž.Lipušček, A.Jatta, V.Sorokins, T.Šarič, K.Uzela, R.Varslavāns, C.Kouadio, K.Friesenbichler, A.Ilič.

Otro puslaiku sāka: S.Vilkovs, P.Mareš, E.Stuglis, A.Jatta, T.Vukmanič, Tresor, K.Uzela, Gustavo, V.Lizunovs, V.Galkin, A.Shestyuk.

Otrā puslaika gaitā laukumā devās: N.Pašņevs,