Viesos atspēlējamies un uzvaram “Jelgavu”

17 maijs 2024

Pirmajā šīssezonas spēlē uz Zemgales Olimpiskā centra laukuma RFS spēja atspēlēties un ar 2:1 izcīnīt trīs punktus pret līgas pastarīti “Jelgavu”.

Sekojot uzvarai un gūtajiem vārtiem pār “Liepāju”, vietu sākuma sastāvā nopelnīja japānis Mikaze Nagasava, kā arī pamatsastāvā atgriezās Elvis Stuglis. Savukārt Jānis Ikaunieks, kurš, neskatoties uz to, ka devās laukumā no soliņa gan pret “Valmieru”, gan “Liepāju”, nebija šīs spēles pieteikumā savainojuma dēļ.

RFS spēli iesāka aktīvi, jau pirmajās sekundēs Adamam Marhijevam rodoties labai iespējai gūt vārtus – somu pussarga spēcīgais sitiens ārpus soda laukuma tika atvairīts. Kā arī tālākajā spēles nogrieznī gan Roberts Savaļnieks, gan M. Nagasava dažās epizodēs raidīja bumbu pāri vārtu pārliktnim.

Tomēr spēles 30. minūtē mājinieki atklāja spēles rezultātu, kad Ede Oloko ar brīvsitienu izvirzīja vadībā “Jelgavu” (0:1).

Dažas minūtes vēlāk ar spēcīgu sitienu vārtu stabu norībināja Petrs Marešs, taču izlīdzināt rezultātu līdz puslaika beigām tā arī neizdevās.

Otrajā puslaikā RFS ofensīva turpinājās, Žigam Lipuščekam pārvietojoties uz uzbrukuma smaili. Tas atspēkojās, pārpildot “Jelgavas” soda laukumu ar RFS spēlētājiem, kas 58. minūtē noveda pie vārtu guvuma. Pēc Emersona piespēles rezultātu izlīdzināja laukumā nākušais Dmitrijs Zelenkovs, kurš svinēja savu 24. dzimšanas dienu (1:1).

15 minūtes pirms pamatlaika beigām Emersons tika nogāzts soda laukumā, un mača galvenais arbitrs nozīmēja uz 11 metru soda sitiena atzīmi. Atbildību uzņēmās kapteinis Ž. Lipuščeks, kurš bez minstināšanās raidīja bumbu vārtu apakšējā labajā stūrī un rīdziniekiem izrāva uzvaru (2:1).

Savu nākamo spēli aizvadīsim pirmdien LNK Sporta Parkā, kad spēkosimies pret šīssezonas lielāko pārsteigumu – “Daugavpili”. Biļetes uz šo spēli pieejamas ŠEIT. Iepriekšpārdošanā tās ir lētākas.

Spēles foto galerija pieejama ŠEIT.

Komandu sastāvi, statistika un citi saistītie materiāli ir pieejami ŠEIT.

Gregors Spricis

Video: