Ž.Lipuščeks: Varēja būt viegla uzvara, bet paši sev sarežģījām dzīvi

3 oktobris 2023

Sestdienas pēcpusdienā RFS ar 3:1 (2:0) uzvarēja “Liepāju”, turpinot cīņu par Virslīgas titulu. Komandas kapteinis un trešo vārtu autors Žiga Lipuščeks pēc mača bija gandarīts par panākumu. 

– Tā nebija viegla spēle, lai gan mums bija visas iespējas to padarīt par vieglu. Īpaši pirmajā puslaikā, kad mums bija daudz momentu, lai iesistu vārtus, mēs izmantojām tikai divus no tiem. Vēlāk nesākām otro puslaiku uz visiem 100%, pretinieki guva vārtus, un kādas desmit minūtes mūsu spēle bija mazliet haotiska. Par laimi iesitām trešos un pēc tam bija daudz vieglāk, jo likās, ka mēs jau pilnībā kontrolējam spēli.

– Vai tavs vārtu guvums bija personīgā atriebība par ielaistajiem vārtiem?

– Varbūt jā, es par to nedomāju, bet esmu priecīgs, ka dažreiz varu palīdzēt komandai arī ar gūtajiem vārtiem un ceru, ka nākotnē man tas izdosies vēl vairāk.

– Tātad šodien lielākā problēma bija tā, ka neizmantojām iespējas, kuras spējām izveidot?

– Jā, es domāju, ka īpaši pirmajā puslaikā mums bija vairākas izcilas iespējas. Pēc stūra sitiena Darko Lemajičs sita ar galvu, un tad, ja mēs gūtu trešos un ceturtos vārtus, domāju, spēle būtu beigusies. Prieks par to, ka mēs spējām izveidot šos daudzos momentus un iespējas.

 – Šajā spēlē savainojumu un diskvalifikāciju dēļ mums bija pieejami tikai 17 spēlētāji. Kā tu jūties šādās situācijās, kad trenerim iespējas rotēt ar sastāvu ir krietni mazākas? Vai ir lielāka koncentrācija? 

Jā, bet es arī pirms spēles teicu, ka šajā klubā nav svarīgi, cik ir savainoto un diskvalificēto spēlētāju, jo mēs vienmēr ejam laukumā ar mentalitāti uzvarēt. Šodien tā notika un mēs uzvarējām, parādot savu raksturu. Spēlētājiem, kuri ir gatavi, jārāda labākais sniegums, viņiem vienmēr jābūt gataviem.

Nākamo spēli RFS aizvadīs jau šo sestdien, kad 7. oktobrī “LNK Sporta Parkā” uzņems “Audu”. Biļetes pieejamas ŠEIT.

Ervīns Vozgiļevičs

Video: