Ar ko tiksimies Eiropā – Polijas, Velsas, Fēru salu vai Islandes klubu?

14 jūnijs 2021

Pirmdien UEFA paziņoja mazās UEFA Eiropas Konferenču līgas pirmās kvalifikācijas kārtas izlozes grupas, tādējādi no 32 iespējamajiem RFS pretiniekiem saraksts sarucis līdz četriem.

Jau ziņojām, ka RFS savu trešo Eirokausu sezonu sāks ar debiju jaunizveidotajā UEFA Eiropas Konferenču līgas turnīrā. RFS bija ļoti tuvu, taču neiekļuva starp izsētajām komandām, tādējādi visi iespējamie pretinieki pirmajā kārtā ir potenciāli spēcīgāki un ar lielāku koeficientu. Plašāk par to varat lasīt šeit.

Lai iekļūtu grupu turnīrā, tāpat kā UEFA Eiropas līgā, būs jāpārvar četras kārtas. Jau zināms, ka Eirokausu sezonu RFS iesāks cīnoties ar kādu no šiem pretiniekiem: “Bala Town” (Velsa), “KL Klaksvik” (Fēru salas), “Slask Wroclaw” (Polija) un “Hafnarfjordur” (Islande). Aicinām ar šim komandām iepazīties tuvāk.

Vroclavas “Slask” noteikti ir zināmākais no iespējamajiem pretiniekiem. Aizvadītajā Polijas “Ekstraklasa” sezonā šī komanda ieņēma ceturto vietu 16 komandu konkurencē. “Slask” ir liela Eirokausu pieredze, taču grupu turnīros šim Polijas klubam tā nekad arī nav izdevies iekļūt, lai gan divas reizes tas ir aizcīnījies līdz UEFA Eiropas līgas “play-off” kārtai.

Pēc “Transfermarkt” datiem šīs komandas vērtība šobrīd ir 10,55 miljoni eiro. Mājas spēles “Slask” aizvada 2009. gadā atvērtajā “Stadion Miejski”, kurā ir 45 105 skatītāju vietas. Šis stadions tika uzbūvēts 2012. gada Eiropas futbola čempionātam. “Slask” ir divkārtēja Polijas čempione, pēdējo reizi šādu godu izpelnoties 2010. – 2011. gada sezonā.

“Hafnarfjordur” Islandes futbolā dominēja no 2004. līdz 2016. gadam, šajā laikā izcīnot astoņus čempionu titulus. “Transfermarkt” dati liecina, ka komandas kopējā vērtība šobrīd ir 2.53 miljoni.  “Hafnarfjordur” regulāri spēlē Eirokausos un divas reizes iekļuva UEFA Eiropas līgas “play-off” kārtā.

Pēdējo reizi tas izdevās 2017. – 2018. gada sezonā, kad sīvā cīņā (1:2 un 2:3) nācās piekāpties spēcīgajai Portugāles “Braga”, pa ceļam no turnīra izslēdzot pazīstamo Slovēnijas “Maribor” (1:0 un 1:0). 2013. – 2014. gada sezonā “Hafnarfjordur” divu spēļu summā pārspēja arī Vīnes “Austria” (1:0 un 0:0), bet pēdējā kārtā piekāpās Beļģijas “Genk”. Svarīgi pieminēt, ka Islandes čempionāts šobrīd norit pilnā sparā, bet “Hafnarfjordur” sezonas sākums nav izdevies un komanda pēc 7. kārtām ieņem tikai 6. vietu.

Fēru salu komanda “Kl Klaksvik” vietējā čempionātā ir triumfējusi 18 (!) reizes, bet kausu izcīnīja 6 reizes. Šobrīd “Kl Klaksvik” atrodas pārliecinošā čempionāta vadībā, tuvākos konkurentus pēc 13 spēlēm apsteidzot par 12 punktiem, lai gan aizvadītajā sezonā ieņēma vien trešo vietu.

“Kl Klaksvik” sastāvu “Transfermarkt” platforma šobrīd novērtē ar 2.22 miljoniem eiro, taču šie skaitļi neatspoguļo to, cik šis pretinieks ir bīstams. Pagājušajā gadā “Kl Klaksvik” pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē iekļuva UEFA Eiropas līgas “play-off” kārtā, kur gan ar 1:3 piekāpās Īrijas “Dundalk”. Šī spēle tiek uzskatīta par nozīmīgāko starptautisko maču Fēru salu vēsturē un to vēroja 70% pilsētas iedzīvotāju. Vērts pieminēt, ka 3. kvalifikācijas kārtā “Kl Klaksvik” ar 6:1 sagrāva Gruzijas klubu “Dinamo”.

Pēdējos gados divas reizes krustojušies “Kl Klaksvik” un Lietuvas klubu ceļi. 2018. – 2019. gada sezonā UEFA Eiropas līgas pirmajā kārtā Viļņas “Žalgiris” ļoti smagā cīņā bija pārāks ar 1:1 un 2:1, tikmēr 2019. – 2020. gada sezonā “Kl Klaksvik” divu spēļu summā no Eirokausiem izmeta “Riteriai” vienību (0:0 un 1:1).

Pēc sasniegumiem Eiropā noteikti pieticīgākais no iespējamajiem pretiniekiem ir Velsas klubs “Bala Town”. Aizvadītajā Velsas čempionāta sezonā “Bala Town” ieņēma trešo vietu, bet šīs komandas augstākais sasniegums ir vicečempionu tituls 2015. – 2016. gada sezonā un izcīnītais Velsas kauss 2016. – 2017. gadā.

“Transfermarkt” platformā “Bala Town” vērtība sastāda 1.47 miljonus. Tieši pagājušajā gadā šī Velsas komanda pirmo reizi pārvarēja UEFA Eiropas līgas pirmo kvalifikācijas kārtu, kad ar 1:0 pārspēja Maltas klubu “Valletta”.

Ar kuru no šiem četriem pretiniekiem UEFA Eiropas Konferenču līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā tiksies RFS, uzzināsim jau rīt. Otrdien izlozes sākums ir paredzēts plkst. 14.00.