RFS pret “Kl Klaksvik” – trešais mēģinājums pārvarēt pirmo Eirokausu kārtu

8 jūlijs 2021

Jau šovakar plkst. 19.00 Slokas stadionā Jūrmalā RFS futbola klubs debitēs UEFA Eiropas Konferenču līgas turnīrā. Pirmās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē mūsu komanda uzņems Fēru salu vienību “Kl Klaksvik”, kas pagājušajā sezonā aizcīnījās līdz UEFA Eiropas līgas “play-off” kārtai. 

Startu Eirokausos RFS sagaida labā noskaņojumā. Optibet Virslīgas turnīrā Viktora Moroza vadītā komanda pelnīti ieņem pirmo vietu, lai arī pēdējā mačā tika piedzīvots otrais zaudējums šosezon “Valmiera FC”. Pirms šīvakara spēles RFS treneru štāba rīcībā ir visi spēlētāji. Labā ziņa ir tā, ka pēdējos mačos laukumā jau devās uzbrucējs Darko Lemajičs, kurš iepriekš vairāk kā mēnesi izlaida savainojuma dēļ.

“Kl Klaksvik” ir liela Eirokausu pieredze. Vairāk par kluba vēsturi un sasniegumiem Eiropā rakstījām šeit. Šobrīd Fēru salu čempionātā mūsu šīvakara pretinieki dominē bez jebkādas nopietnas konkurences. Ar 41 punktu 15 mačos “Kl Klaksvik” ir jau desmit punktu pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem “Vikingur”. Interesanti, ka “Kl Klaksvik” ir guvuši jau 60 (!) vārtus, bet ielaiduši tikai sešus.

72% vārtu Fēru salu komanda šosezon guvusi no spēles, bet 28% vārtu nākuši no standartsituācijām. No uzbrūkošajiem “Kl Klaksvik” spēlētājiem pēc sistēmas vārti+piespēles jāizceļ šie četri: Arni Frederiksbergs (3+13), Pals Kletskards (10+2), Bubakars Sumarē (10+0) un Joaness Bjartalids (7+2). Tieši A. Frederiksbergs izceļas ar pārliecinoši vidēji spēlē augstāko Instat punktu skaitu komandā (292).

Savā pēdējā spēlē 25. jūnijā “Kl Klaksvik” cīnījās neizšķirti 0:0 ar “B36” klubu, bet 13. jūnijā ar 4:0 sagrāva “TB Tvoroyri”. Abos mačos pretinieki izmantoja shēmu 4-3-3.

Latvijā Fēru salu klubs ieradās 6. jūlijā. Vienu treniņu mūsu šīvakara pretinieki aizvadīja Bolderājā, bet vakar, tāpat kā RFS, trenējās Slokas stadionā. Jāmin fakts, ka savas mājās spēles “Kl Klaksvik” aizvada uz mākslīgā seguma.

“Cienām pretiniekus, taču mums jāskatās uz savu spēli. Jāspēlē droši, tā kā mēs to mākam darīt. Šogad Eiropā atkal katrā sērijā norisināsies divas spēles, tādēļ pat kļūdas gadījumā būs iespēja situāciju labot. Laukums ir labā kondīcijā, stadions lielisks. Divas dienas pirms mača visa komanda ieradās Jūrmalā, kur kopā dzīvojam viesnīcā. Esam labi izanalizējuši pretinieku, koncentrējamies tikai mačam. Ja īstenosim savu spēles plānu, viss būs labi. Nekādas bailes mums noteikti nav”, – RFS TV pēc pirmsspēles treniņa runāja Žiga Lipuščeks.

Visu RFS TV reportāžu ar Ž. Lipuščeka komentāru aicinām skatīties zemāk. Biļetes uz šīvakara spēli pieejamas tikai internetā. Tās vari iegādāties ŠEIT.

 

 

Video: