RFS iespaidīgi uzvar Ungārijā un turpina Eirokausu sezonu!

30 jūlijs 2021

Ceturtdienas vakarā RFS izcīnīja vienu no skaļākajām uzvarām kluba vēsturē. UEFA Eiropas Konferences līgas 2. kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē RFS ar 2:0 (0:0) pārspēja Ungārijas vicečempioni “Puskas Akademia”, tādējādi nodrošinot vietu 3. kvalifikācijas kārtā, kur jau gaida slavenais Beļģijas klubs “KAA Gent”.

Neskatoties uz to, ka par izteiktiem pāra favorītiem tika uzskatīti tieši “Puskas Akademia” futbolisti, sērijā RFS triumfēja ar iespaidīgo 5:0, jo savā laukumā Slokas stadionā Jūrmalā izdevās pārliecinoši uzvarēt ar 3:0.

Pamatsastāvā Viktors Morozs šoreiz maiņas neveica – no pirmajām minūtēm laukumā devās tie paši vīri, kuri nedēļu iepriekš iesāka maču Jūrmalā. Divas izmaiņas bija uz rezervistu soliņa, kur bija jaunpienācējs Arturs Piks un ierindā atgriezies Artūrs Zjuzins. Viņš savainojuma dēļ izlaida pirmo maču.

Pirmais puslaiks, kā jau varēja gaidīt, norisinājās ar mājinieku pārsvaru. “Puskas Akademija” kontrolēja bumbu un spēle pārsvarā notika RFS laukuma pusē. Neskatoties uz ievērojamu teritoriālo pārsvaru, pirmajā puslaikā ungāriem bija vien dažas iespējas izcelties. Vistuvāk mērķim viņi bija puslaika izskaņā, kad trāpīja pa vārtu stabu. RFS rindās spēles sākumā bīstami pa vārtiem uzsita Tomašs Šimkovičs, taču vārtsargs bija uzdevuma augstumos.

Pēc pārtraukuma mājinieki atkal iesāka aktīvi un drīz vien tikai pateicoties tam, ka pēdējā brīdī vārtu priekšā līdz bumbai aizsniedzās Vitālijs Jagodinskis, tā lidoja vien dažus centimetrus garām vārtiem. Pretinieki darīja visu, lai pēc iespējas ātrāk gūtu vārtus, taču notika pretējais.

Šoreiz, atšķirībā no pirmās savstarpējās spēles, abi vārti tika gūti otrajā puslaikā. 50. minūtē pēc iespaidīgas Emersona piespēles vārtus guva Darko Lemajičs, bet 70. minūtē punktu intrigai pēc izcilas Tomaša Šimkoviča piespēles pielika Emersons. Pirmajā vārtu guvumā jāuzteic arī Tomislavs Šāričs, kurš ar vienu pieskārienu izdarīja filigrānu piespēli Emersonam.

Puskas Akademia FC 0:2 (0:0) RFS (divu spēļu summā 0:5)

Vārti: Lemajičs 54′, Emersons 70′

RFS: Čerņausks, Sorokins, Lipuščeks, Jagodinskis (E. Stuglis 76′), Savaļnieks (Piks 76′), Šimkovičs, Strumija, Šāričs, Emersons (Vilella 84′), Frīsenbihlers (Kouadio 61′), Lemajičs (M. Regža 84′).

Visu informāciju par spēli: video un foto materiālus, saistītos rakstus, statistiku un spēles gaitu ērti vienuviet meklē ŠEIT.